fbpx
fontanna czekolady, pianki marshmallow Artis Loft Hotel, Łódź, Turek, Konin
Jakie słodkości wybrać do fontanny czekoladowej?
1 września 2020
Fontanna czekoladowa Giulietta – czyli czekoladowa rozkosz w wydaniu mini!
15 września 2020

Balony i dekoracje balonowe. Na co zwrócić uwagę?

 

Pięknie dekorują wnętrza i podkreślają okazję, którą świętujecie.


Mowa oczywiście o balonach.
Obecnie wykonywane aranżacje balonowe w niczym nie przypominają tych z lat 90-tych, które bez wątpienia kojarzona nam się z kiczem, dożynkami, czy po prostu wiejską potańcówką (nie umniejszając oczywiście tym imprezom).

Dzisiejsze dekoracje są gustowne, przemyślane i wymagają nie tylko znajomości rynku balonów, ale i technik dekoracyjnych oraz feelingu – nie da się stworzyć pięknej aranżacji, jeśli nie macie zmysłu dekoratora, estety.
Dopiero połączenie wszystkich powyższych elementów daje zachwycające efekty.
Stąd tez polecamy – zdać się na profesjonalistów jeśli macie wątpliwości, czy podołacie.
Pierwszą kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę jest jakość balonów. Nie oszukujcie się, że te tańsze będą takie same, jak te droższe, markowe – bo balon, to przecież balon – nic bardziej mylnego.
Dobre, markowe balony mają równomierne wybarwienie, odpowiednią grubość ścianki, mało odpadów. To wszystko wpływa na trwałość i efektowność dekoracji.
Kupując balony – kupcie też kilka na zapas – nigdy nie na styk – zwłaszcza, jeśli obmyśliliście już kompozycję i sztuka musi się zgadzać.
Podczas napełniania balonów helem wychodzą różne wady balonów i niejednokrotnie balon albo pęknie albo ma mikro dziurkę i do niczego się nie nadaje.
Mitem jest, że lepiej przepompować balon w gruszkę bo dłużej będzie się unosił – jest wręcz przeciwnie.
Przepompowane balony albo pękną po jakimś czasie (zwykle od wzrostu temperatury na sali, która powoduje rozprężenie gazu wewnątrz balonu) albo ich zbyt napięte ścianki będą przepuszczały go jeszcze więcej (zmniejszając grubość ścianki balonu poprzez przepompowanie go zwiększamy ilość uciekającego gazu).
Używajcie żelu uszczelniającego do balonów – zwłaszcza, jeśli tworzycie kompozycję na dzień przed przyjęciem.
Żelowanie zwiększa trwałość balonów wypełnionych helem.

Dokładnie i mocno zawiązujcie balon po wypełnieniu helem. Mocny supeł + tasiemka powyżej supełka doszczelniają balon i nie będą tzw. „wąskim gardłem”.
Pamiętajcie aby trzymać balony wypełnione helem w stałej temperaturze – nie fundować im gwałtownych zmian temperatury, co najczęściej ma miejsce latem, gdy przenosimy balony np. z dość rozgrzanego samochodu, do wychłodzonej klimatyzacją sali.
To na tyle dzisiejszych porad dotyczących balonów.

Po szeroki wybór balonów oraz dodatków na przyjęcia zapraszamy do naszego sklepu internetowego:


Wspaniałego dnia i kreatywnych dekoracji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *