fbpx
dekoracje bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne, pomysły DIY na święta
Dekoracje owocowe i wyjątkowe pyszności na Święta Bożego Narodzenia
1 grudnia 2020
Owocowe dekoracje bożonarodzeniowe – owocowa choinka.
15 grudnia 2020

A może tak truskawkę w czekoladzie?

 

Mmmm…
Dziś będzie pysznie…owocowo i czekoladowo…Obiecaliśmy w poprzednim wpisie zdradzić sekret i kilka trików na przygotowanie truskawek w czekoladzie.
I oto dziś możesz zakupić truskawki i czekoladę.
Czekoladę oczywiście polecamy najlepszą belgijska mleczną lub deserową i białą do dekoracji – dostaniesz je w naszym sklepie internetowym!

KLIKNIJ


Jest to genialna forma deseru, która skusi każdego! Tak, bez wyjątku każdego!!!
Zatem do dzieła!

1. Zakupione truskawki dokładnie umyj! Zadbaj aby truskawki, które kupujesz miały piękne, zielone szypułki – to ważny element, który rzutuje na estetykę całego deseru!
2. Umyte i dokładnie wysuszone truskawki włóż na około 30 min. do zamrażarki. Tak! Musisz je mocno schłodzić – nie zamrozić, ale schłodzić!
3. Gdy truskawki są w zamrażarce, przygotuj swoja ulubioną czekoladę: mleczna/deserowa/biała. Na ok. 1kg truskawek potrzebujecie ok 200 g czekolady + 50 g do dekoracji. Czekoladę wsyp do miseczki szklanej, którą włożysz do garna z wodą (kąpiel wodna). Następnie podgrzewaj garnek z wodą.
UWAGA, nie gotuj! Zbyt wysoka temperatura spowoduje, że czekolada zacznie się zbrylać, powstaną grudki i nie będzie się nadawała na polewę dla truskawek!
4. Wyjmij truskawki z zamrażarki – najlepiej wyjmuj je po kilka sztuk – nie wszystkie na raz. Następnie nabij truskawkę na patyk do szaszłyka/wykałaczkę i umocz ¾ truskawki w czekoladzie (czekolada powinna być letnia, nie gorąca). Gdy czekolada zastygnie tworząc chrupką skorupkę przy użyciu widelca (który należy zamoczyć np. w białej czekoladzie) dekorujemy paseczkami z białej czekolady. Możecie również, zanim czekolada zastygnie na truskawce na dobre, zamoczyć całość w drobno posiekanych orzeszkach.
5. Gotową truskawkę (z zastygniętą czekoladą) możecie delikatnie odłożyć na talerz/tacę lub zacząć układać w piramidkę! Co tylko Wam wyobraźnia podpowie.

To, kto dziś robi truskawki?

Smacznego!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *